Hořká čokoláda s Fleur de Sel 50g

Tmavá čokoláda s příchutí soli 50g Zvětšit

SO6101

Dokonalá rovnováha hořkého a sladkého, s náznakem tradičně sklizené panenské soli. Skutečná pochoutka pro znalce.

Tento produkt již není na skladě

124 Kč

Drobné, bílé až růžové krystaly ve tvaru pyramidy jsou nejvzácnější sklizní z Piranských solných pánví. Vytvářejí se na povrchu solanky za předpokladu klidného počasí, protože i nejmenší zčeření hladiny je naruší. V době sklizně používají dělníci speciální lopatku, jejímž prostřednictvím krystaly opatrně sbírají z povrchu solných polí, kde vytvářejí tenké vrstvy. Fleur de Sel vylepšuje chuť salátů, carpaccia, mořských specialit a jiných kulinářských mistrovských děl, které se ochucují po servírování. Jedině tak může pokrm získat příchuť a jemné aroma těchto křehkých krystalů. Na stole je umístěn na čestném místě – stejně jako nejlepší extra panenský olivový olej nebo balzamikový ocet.

Kvalita piranského solného květu FLEUR DE SEL dokonce překračuje ceněnou francouzskou varietu Fleur de Sel, kterou používají gurmáni a originální kuchyně jako nezbytnou chuťovou přísadu, protože tato chuť harmonicky doplňuje jakýkoli pokrm.

Obsahuje minimálně 62% kakaové sušiny.

Složení: kakaová hmota, cukr, kakaové máslo, emulgátor: lecitiny (sojový), nejodidovaná sůl (solný květ) 0,6 %, přírodní vanilkové aroma.

Může obsahovat stopy mléčné bílkoviny.

Nutriční hodnoty na 100g: energetická hodnota 550 kcal / 2291 kJ, tuky 36g z toho nasycené 23g, sacharidy 46g z toho cukry 41g, vláknina 7,6g, bílkoviny 7,3g, sůl 0,55g.

Balení50g

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: